Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu veya İngilizce adı ile Search Engine Optimization (SEO); bir web sitesinin, başta Google olmak üzere çeşitli arama motorlarının listeleme kriterlerine uygun hale getirilmesi ve anahtar kelimelerinde üst sıralara yükseltilmesi anlamına gelmektedir.

Günümüzde web sitelerinin trafiği %90+ oranda yalnızca Google arama motorundan gelmektedir. Bu da bir web sitesi için Google'ın ne kadar önemli olduğunu göstermeye yetiyor. İşte tam da bu noktada söylemeliyiz ki, sitenizin hedef kelimelerinde üst sıralarda olması internetten daha çok müşteri kazanmanız için olmazsa olmaz!

Dilerseniz daha basitçe anlatalım. Dünyanın en güzel e-ticaret sitesine sahip olduğunuzu varsayalım. Eğer ki siteniz hedef anahtar kelimelerde Google aramalarında üst sıralarda çıkmıyorsa ürünlerinizi ve firmanızı tanıtamaz ve bu web sitesinden müşteri alamazsınız. Öyleyse şu sonuca varabiliriz; başarılı bir web sitesi, kullanıcı dostu bir tasarım, arama motoru dostu bir kodlama ve doğru bir seo çalışması ile mümkün olur. Bu sebeple diyoruz ki sadece bir web sitesi hiçbir zaman yetmez. Önemli olan doğru hedef kitleye ulaşabilmektir.

Limon Tasarım'ın düzenli ve tek seferlik SEO çalışmalarıyla sıralama sonuçlarında yükselebilir ve daha çok müşteriye ulaşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Arama motoru optimizasyonu hizmetiniz nasıl fiyatlandırılıyor?
İlk sayfa garantisi veriyor musunuz?
Arama motoru optimizasyonu hizmeti neleri kapsamaktadır?